Kostel sv. Prokopa, Letiny

Farní kostel svatého Prokopa v Letinech je dominantou obce již po osm století. Spolek sv. Prokopa si klade za cíl po dokončení rekonstrukce vrátit kostelu jeho funkci středobodu obce, kolem kterého se v minulosti odehrával její kulturní, společenský i duchovní život.

Pro katolické křesťany je kostel místem, kde se setkává země s nebesy. Setkává se tu člověk s Bohem. A konečně se tu setkává také člověk s člověkem, aby svou víru sdílel. Členové spolku doufají, že se jim svým dílem daří přispívat ke sdílení poněkud širšímu: ke sdílení osudů místa, k němuž nás váže naše vlastní rodinná historie, a přihlášení se ke spoluodpovědnosti za jeho osudy budoucí bez ohledu na příslušnost k víře.

Kostely se v současné době kromě obnoveného místa modlitby stávají také kulturním prostorem v širším slova smyslu, a výjimkou není ani kostel letinský. Spolek sv. Prokopa tu pořádá benefiční koncerty, jejichž výtěžek je věnován na další opravy kostela.

Věříme, že po staletích pohnutých osudů čeká kostel sv. Prokopa už jen radostná budoucnost, kterou si jako svědek počátků obce a spoluúčastník jejích dob slávy i úpadku jistě zaslouží.

 

Kontakt

  • Centrální rezervační kancelář
  • Perfect System s.r.o.
  • Radlická 3301/68, 150 00 Praha 5
  • +420 277 012 677
  • info@plzenskavstupenka.cz

 

ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Provozovatel

Plzeňské městské dopravní podniky, a.s.
Denisovo nábřeží 920/12,
301 00 Plzeň - Východní Předměstí

IČ: 252 20 683
DIČ: CZ25220683